Soused doporučuje sousedovi - tipy na knihy od vás pro vás:

 

Až budete stát bezradně uprostřed velehradské knihovny,bezradní co si půjčit,vsaďte na

nejsvětější Trojici historie české literatury - Čapek,Hašek,Hrabal. Knihy jmenovaných autorů

jsou k mání v knihovně a ať si vypůjčíte kteroukoli,nebudete zklamáni. A k současné české literatuře - jednoznačně Alena Morštajnová a její skvělé vyprávění, kde kraluje román Hana,nejlepší kniha za poslední roky napsaná českým autorem.

Karel Jindra

Velehrad

 

Doporučuji koupit třeba knížku Illuminae – hodně akční knížka, mohla by se líbit holkám i klukům. Napínavá, má sice 600 stránek, ale člověk se od ní moc neodtrhne, přečetla jsem ji za 3 dny. Je sice dost smutná, ale opravdu dobrá. Má zajímavý styl, kterým je psaná – je psaná v dokumentech a vojenských záznamech, mailech a zprávách co si hlavní hrdinové posílají mezi sebou.

Amálie Straková

 

Doporučuji knížku Poděska Ivy. Tuhle knížku mám opravdu ráda, protože je jakoby „všestranná“. Ivyny povedené kousky a vtípky dokážou parádně pobavit, zároveň má ale kniha dobře promyšlený děj. Jednoduše se skvěle čte.

A dál doporučuji Alea – dívka moře: Volání z hlubin. Alein příběh vás do sebe plně vtáhne. Spojení reality s fantasy světem je v ní naprosto geniální. Moc se mi líbí, že knížka obsahuje i ekologické problémy, které se snaží vyřešit, i když mě to zároveň rozesmutňuje. Prožívat podmořské dobrodružství, přátelskou atmosféru na palubě Crucis a spolu s Aleou objevovat její pravé já je naprosto úžasným relaxem a knížka vám umožní doslova se ponořit do jiného světa.

Jana Mergentalová

 

Milá knihovno, za kategorii 15 + hlasuji za knihu Pavly Horákové Teorie podivnosti. Tato románová prvotina autorky si právem zasloužila celu Magnesia Litera za rok 2019. Poměrně rozsáhlý, ale brilantně napsaný a čtivý mnohovrstevnatý román ze současnosti, výrazná psychologie postav.

Tipy na nové přírůstky. Kromě knihy Mezipřistání jsem všechny níže uvedené tituly přečetla. Věřím že by si našly své čtenáře i v naší velehradské knihovně:

Matěj Hořava: Mezipřistání , Matěj Hořava: Pálenka, Antonín Bajaja: Zvlčení, Ingmar Bergman: Hodina vlků, Simon Mawer: Skleněný pokoj, Leo Rosten: Pan Kaplan má stále třídu rád, Esa Earl Carter: Škola Malého stromu, Mila Teras: Jak liška vymalovala oblohu

V knihovně bych moc ráda našla i tuto kuchařku od Michaela Gautam: Kuchařka šmrncnutá Nepálem a Indií.

Těším se brzy na viděnou v knihovně!

Ilona Krátká

 

 

Ahoj,

pro 1.stupeň se nám líbilo Pod vodou a pod zemí,  a teď  Neobyčejné dobrodružství deseti ponožek.

2.stupeň Sherlock Holmes - sbírka hádanek, knihy od Markéty Zadinové

V kategorii od 15ti let Timothé de Fombelle: Vango

Zdraví Saša and spol.

 

 

Ahoj,posílám seznam knížek, které se mi líbily:
Kateřina Dubská - Člověk Gabrie, Markus Zusak - Zlodějka knih, Simon Mawer - Skleněný pokoj, Kateřina Tučková - Žítkovské bohyně, Alena Mornštajnová - Hana

Eva Mařáková

 

Zapojte se i vy :-)

 

Zajímavé odkazy

 

Čtení a literatura

Ptejte se knihovny je velmi chytrá služba. Do 48 hodin zodpoví jakékoliv vaše otázky. Síly přitom spojují české knihovny.

BiblioHelp: biblioterapie na webu „podává záchranný kruh“ každému, kdo má nějaké trápení. Kruh má v tomto případě podobu knihy, která pomůže, poradí, pohladí, informuje, povzbudí. Tedy všechny ty zázračné věci, které knihy mimoděk i cíleně umějí.

Čítarny propagují dobré knihy pro všechny věkové kategorie a informují o dění kolem čtení a literatury.

ČteSyRád - Čtenářův sympatický rádce funguje jako „virtuální knihovník“, nebo hodně sečtělý kamarád/ka, chcete-li. Podle Vámi zvolených kritérií vybere ty nejlepší knihy právě pro Vás.

iLiteratura poskytuje zpravodajství o literatuře z celého světa.

Knihovnice ze sebe sype stále nové nezávislé recenze knih nejrůznějších žánrů. Píší je sami čtenáři.


Elektronické a zvukové knihy

E-knihovna umožňuje stahovat zdarma elektronické verze vybraných titulů. Děkujeme Městské knihovně v Praze:-).

Google knihy nastřádaly již opravdu velkou knihovnu. Najdete v ní náhledy i plné texty milionů knih z knihoven a vydavatelství celého světa. V češtině i mnoha dalších jazycích.

Palmknihy žijí elektronickými knihami. Šíří nejen informace o této „novince“, ale také samotné e-knihy.

Čtenářský deník nabízí klasická díla ve zvukové podobě ke stažení zdarma. Projekt Českého rozhlasu nás nabádá: „Vem Boženu do metra!“ :-).

 

Jiné

Knihovna BBB Uherské Hradiště

Krajská knihovna Zlín

Město Uherské Hradiště

Zlínský kraj